Geçmeli protezler (İmplant destekli protezler)

Tanıtım Videosu

İmplant destekli protezler olarak da bilinen geçmeli protezler, dental implantların stabilitesini çıkarılabilir protezlerin rahatlığıyla birleştiren bir diş protezi türüdür. Geçmeli protezler dental implantlara bağlanır ve sabitleme için yalnızca emme veya yapıştırıcılara dayanan geleneksel protezlere kıyasla üstün stabilite ve işlev sağlar.

Sorularınızı yanıtlamak için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

+90 506 250 00 05

Geçmeli protezler (İmplant destekli protezler) Prosedürleri

Geçmeli protez edinme süreci tipik olarak aşağıdaki adımları içerir:
1. İlk Danışmanlık

Diş hekimi hastanın ağız sağlığını inceledikten sonra geçmeli protezlerin bir tedavi seçeneği olarak uygun olup olmadığını tartışacaktır.

2. İmplant Yerleştirilmesi

Dental implantlar cerrahi olarak çene kemiğine yerleştirilir ve geçmeli protez için dayanak görevi görür.

3. İyileşme Süreci

İmplantların yerleştirilmesini takip eden birkaç aylık iyileşme dönemi, kemik bütünleşmesi süreciyle implantların çevredeki kemik dokusuyla düzgün bir şekilde bütünleşmesine izin vermek için gereklidir.

4. İzlenim

İmplantlar iyileştikten sonra, implantlara takılacak özel protezlerin üretilmesi için hastanın ağzının ölçüleri alınacaktır.

5. Protez Üretimi

Diş laboratuvarı, hassas bir uyum ve ideal estetiğe sahip geçmeli protezler üretmek için ölçüleri kullanır.

6. Protez Dişlerin Takılması

Geçmeli protezler, stabilite ve tutuculuk sağlayan özel bağlantılar aracılığıyla dental implantlara güvenli bir şekilde tutturulur.

07. Son Ayarlamalar

Geçmeli protezin rahatça oturmasını ve düzgün çalışmasını sağlamak için diş hekimi gerekli ayarlamaları yapacaktır.

Geçmeli protezler (İmplant destekli protezler) Galerisi

Sorularınızı yanıtlamak için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

+90 506 250 00 05

Geçmeli protezler (İmplant destekli protezler)

Faydaları:

Geçmeli protezler aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunar:

  • Geliştirilmiş Dayanıklılık: Geçmeli protezler üstün stabilite sunar ve protezleri diş implantlarına sabitleyerek geleneksel protezlerle yaygın olarak ilişkilendirilen kayma veya yerinden oynama gibi sorunları önler.
  • Daha Yüksek Konfor: Geçmeli protezler, dağınık yapıştırıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve daha rahat bir uyum sağlayarak hastaların özgüvenle konuşmasına, yemek yemesine ve gülümsemesine imkan tanır.
  • Kemik Sağlığının Korunması: Diş implantlı geçmeli protezler, alttaki çene kemiğini uyararak, kemik kaybını önleyerek ve yüz yapısını koruyarak kemik yoğunluğunun korunmasına yardımcı olur.
  • Doğal Görünüm: Geçmeli protezler hastanın doğal dişleriyle renk, şekil ve boyut açısından eşleşecek şekilde özelleştirilerek doğal görünümlü bir gülümseme elde edilir.

Geçmeli protezler (İmplant destekli protezler)

Riskleri

Geçmeli protezler çok sayıda avantaj sunarken, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı riskleri de beraberinde getirir:

  • Cerrahi Riskler: Diş implantlarının yerleştirilmesi enfeksiyon, kanama veya çevre yapılara zarar verme gibi riskler taşıyan cerrahi prosedürleri içerir.
  • İmplant Başarısızlığı: Nadiren de olsa, diş implantları çene kemiği ile düzgün bir şekilde bütünleşemeyebilir, bu da implantın başarısız olmasına ve ek tedavi ihtiyacına neden olabilir.
  • Ücret: Geçmeli protezler genellikle geleneksel protezlerden daha pahalıdır çünkü diş implantlarının cerrahi olarak yerleştirilmesini gerektirir.
  • Bakım İhtiyaçları: Geçmeli protezler için günlük temizlik ve ayarlamalar ve muayeneler nedeniyle diş hekimine periyodik ziyaretler de dahil olmak üzere düzenli bakım gereklidir.

Neden Geçmeli protezler (İmplant destekli protezler) Diş Tedavisini Dentiva'da Yaptırmalısınız?

Dentiva Clinic’te, her hastanın benzersiz ihtiyaçlarını ve tercihlerini karşılayacak şekilde uyarlanmış yüksek kaliteli geçmeli protezler sağlama konusunda uzmanız. İşte geçmeli protez tedaviniz için neden Dentiva Kliniği’ni seçmeniz gerektiğini açıklıyoruz:
Uzmanlık ve Tecrübe

Deneyimli diş hekimleri ve protez uzmanlarından oluşan ekibimiz, diş implantlarının yerleştirilmesi ve restorasyonu konusunda yeteneklidir ve hastalarımız için üstün sonuçlar sağlar.

Son Teknoloji

Dentiva Klinik, implant prosedürlerinin hassas bir şekilde planlanması ve yürütülmesi için en son teknoloji ve gelişmiş görüntüleme sistemleri ile donatılmıştır.

Kişiye Özel Bakım

Geçmeli protez tedavisinde kişiselleştirilmiş bir yaklaşım benimsiyor, her hastanın ağız sağlığını dikkatle değerlendiriyor ve özel ihtiyaçlarını ve hedeflerini karşılayan özelleştirilmiş tedavi planları oluşturmak için onlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Geniş Kapsamlı Hizmetler

İlk görüşmeden tedavi sonrası bakıma kadar, tüm tedavi süreci boyunca hastalarımız için sorunsuz ve rahat bir deneyim sağlamak için kapsamlı hizmetler sunuyoruz.

Hasta Memnuniyeti

Dentiva Klinik'te hasta memnuniyeti en önemli önceliğimizdir. Olağanüstü sonuçlar sunarak ve sürekli destek ve bakım sağlayarak hastalarımızın beklentilerini aşmaya çalışıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Geçmeli protezler, çene kemiğine yerleştirilen diş implantlarına güvenli bir şekilde takılarak daha fazla stabilite ve kalıcılık sağlayan çıkarılabilir protezlerdir.

Dişeti ve emmeye dayanan geleneksel protezlerin aksine, geçmeli protezler 2-6 diş implantına geçerek protezlerin kolaylıkla takılıp çıkarılabilmesini sağlar.

Diş implantları kalıcıdır, geçmeli protez aparatı ise temizlik için günlük olarak çıkarılabilir ve her 5-10 yılda bir değiştirilir.

Çoğu vakada, geçmeli protezi güvenli bir şekilde tutmak için üst veya alt çenede 4-6 implant bulunur. Bu sayı çene kemiğinin durumuna göre değişir.

Geçmeli protezler, implantları desteklemek için yeterli kemik hacmi ve kalitesi gerektirir. Adaylık, bireysel çene kemiği sağlığına ve durumuna bağlıdır.

Tam iyileşme 3-6 ay sürer. Protezler genellikle ameliyattan 6-8 hafta sonra implantların üzerindeki iyileşme kapaklarına oturtulabilir.

Hayır, geçmeli protezler uygun şekilde takıldığında rahat ve ağrısızdır. İmplantlara uyum sağladığınızda başlangıçta hafif ağrı olması normaldir.

Sorularınızı yanıtlamak için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

+90 506 250 00 05

Müşteri Yorumları

Thomas Aaron
Thomas Aaron
2024-03-19
The clinic itself is modern and inviting, dentiva achieved so many expectations in my head
Katherine Rearick
Katherine Rearick
2024-03-19
Easily accessible, and the clinic's atmosphere is so calming.
Terry Lipe
Terry Lipe
2024-03-19
it's so convenient to schedule appointments and reach the clinic without any hassle.
Janie Johnson
Janie Johnson
2024-03-19
Dentiva's location is so convenient! It's easily reachable, and the ambiance of the clinic is warm and welcoming.
Roger Burgan
Roger Burgan
2024-03-19
Not only did they provide exceptional dental care, but their prices are also budget-friendly.
Lloyd Riggs
Lloyd Riggs
2024-03-19
I've been to several dental clinics, but Dentiva stands out for its affordability. Their prices are unbeatable, and the service is top-notch.
Ryan Reed
Ryan Reed
2024-03-19
They dental care affordable for me without sacrificing the quality of service.
Hope Campos
Hope Campos
2024-03-19
Best Dental care clinic In Turkey, Dentiva is the best choice for everyone who wants to visit turkey for dental tourism
Bryan Lusk
Bryan Lusk
2024-03-19
I had a decent experience at Dentiva, However, there were a few areas where I felt they could have been more attentive to detail
Amanda Adams
Amanda Adams
2024-03-19
I'm satisfied with the care I received. While there were a few minor issues during my visit, the staff was quick

Randevu Alın

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Clinic1Clinic2