Tam Protezler

Tanıtım Videosu

Tam protez olarak da bilinen tam protezler, bir hastanın üst ve/veya alt çenesindeki tüm dişlerin yerini almak üzere tasarlanmış çıkarılabilir diş protezleridir. Diş etlerinin üzerine tam oturacak şekilde özel olarak üretilirler ve tipik olarak bir hasta çürük, diş eti hastalığı veya yaralanma gibi faktörler nedeniyle tüm doğal dişlerini kaybettiğinde kullanılırlar.

Sorularınızı yanıtlamak için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

+90 506 250 00 05

Tam Protezler Prosedürleri

Tam protez edinme süreci birkaç adımdan oluşur:
1. İlk Danışmanlık

Diş hekimi hastanın ağız sağlığını değerlendirir ve tam protezler de dahil olmak üzere tedavi seçeneklerini tartışır.

2. İzlenim

Diş etlerinin ve çene yapısının doğru kopyalarını oluşturmak için hastanın ağzının ölçüleri veya kalıpları alınır.

3. Deneme Takma Diş

Deneme protezleri olarak bilinen geçici protezler, uyum, görünüm ve işlevselliği değerlendirmek için üretilebilir. Gerektiğinde ayarlamalar yapılır.

4. Son Takma Dişler

Deneme protezleri hastanın memnuniyetini karşıladıktan sonra, nihai tam protezler dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir.

5. Uyum

Tam protezler hastanın ağzına takılır ve rahat ve güvenli bir uyum sağlamak için gerekli ayarlamalar yapılır.

6. Talimatlar

Diş hekimi, tam protezlerin nasıl takılacağı, çıkarılacağı ve bakımının nasıl yapılacağı konusunda talimatlar verir.

Tam Protezler Galerisi

Sorularınızı yanıtlamak için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

+90 506 250 00 05

Tam Protezler

Faydaları:

Tam protezler aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunar:

  • İşlevselliği Geri Kazandırma: Tam protezler çiğneme, konuşma ve rahatça yemek yeme yeteneğini geri kazandırarak genel ağız fonksiyonunu ve yaşam kalitesini iyileştirir.
  • Gelişmiş Görünüm: Protezler yüz yapısını doldurarak genellikle eksik dişlerle ilişkilendirilen çökük veya yaşlı görünümü önler.
  • Geliştirilmiş Güven: Restore edilmiş bir gülümsemeyle, hastalar genellikle sosyal ve profesyonel etkileşimlerde daha fazla güven ve öz saygı yaşarlar.
  • Ağız Sağlığı Sorunlarının Önlenmesi: Tam protezler yüz kaslarını destekleyerek, kemik kaybını önleyerek ve diş eti hastalığı ve ağız enfeksiyonları riskini azaltarak uygun ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Tam Protezler

Riskleri

Avantajlarına rağmen tam protezler bazı riskleri ve dikkat edilmesi gereken hususları da beraberinde getirir

  • Başlangıçta Rahatsızlık: Hastaların tam protez takmaya alışması, aparatın ağızdaki hissine alışmak ve onlarla nasıl rahatça konuşup yemek yiyebileceklerini öğrenmek de dahil olmak üzere zaman alabilir.
  • Ağrı ve Tahriş: Tam oturmayan protezler, özellikle ilk alışma döneminde ağrılı noktalara, tahrişe ve rahatsızlığa neden olabilir.
  • Konuşma Değişiklikleri: Bazı bireyler, özellikle tam protez takmanın ilk aşamalarında konuşma düzenlerinde değişiklikler veya net konuşmada zorluk yaşayabilir.
  • Bakım Gereksinimleri: Lekelenme, koku ve bakteri üremesi gibi sorunları önlemenin yanı sıra protezlerin uzun ömürlü olmasını sağlamak için uygun bakım ve onarım şarttır.

Neden Tam Protezler Diş Tedavisini Dentiva'da Yaptırmalısınız?

Dentiva Klinik’te, tam protez ihtiyacı olan hastalar için kapsamlı bakım ve kişiselleştirilmiş tedavi sağlıyoruz. İşte tam protez tedaviniz için neden Dentiva Kliniği’ni seçmeniz gerektiğini açıklıyoruz:
Uzmanlık ve Tecrübe

Yetenekli diş hekimleri ve protez uzmanlarından oluşan ekibimiz, optimum konfor, işlev ve estetiği sağlamak için tam protezlerin üretimi ve takılması konusunda uzmanlaşmıştır.

Kişiye Özel Çözümler

Tam protez tedavisinde kişiselleştirilmiş bir yaklaşım benimsiyor, her hastanın ağız sağlığını dikkatle değerlendiriyor ve özel ihtiyaçlarını ve tercihlerini karşılayan kişiye özel protezler tasarlamak için onlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz.

Son Teknoloji Tesisler

Dentiva Klinik, optimum uyum, konfor ve dayanıklılık sağlayan hassas bir şekilde hazırlanmış tam protezler sunmak için ileri teknoloji ve modern tesislerle donatılmıştır.

Hasta Merkezli Bakım

Tam protez tedavi sürecinin her aşamasında şefkatli bakım ve destek sağlayarak hasta memnuniyetine ve konforuna öncelik veriyoruz.

Kapsamlı Danışmanlık

İlk konsültasyon sırasında, her hastanın ağız sağlığını kapsamlı bir şekilde değerlendirmek ve mevcut tüm tedavi seçeneklerini tartışmak için zaman ayırarak bilinçli karar vermeyi ve en iyi sonuçları elde etmeyi sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam protezler, tüm üst veya alt diş setinin yerini alan çıkarılabilir diş apareyleridir. Ağzınıza uyacak şekilde özel olarak üretilirler.

Tam protez takmaya tam olarak uyum sağlamak birkaç hafta ila birkaç ay sürebilir. Konuşmak ve yemek yemek pratik gerektirir, ancak çoğu insan çabuk öğrenir.

Yatmadan önce protezlerin çıkarılması ve temizlenmesi önerilir. Takma dişleri içeride bırakmak tahrişi ve mantar enfeksiyonu gelişme olasılığını artırabilir.

Bazı protez kullanıcıları daha fazla stabilite ve tutuculuk için protez yapıştırıcısı kullanır. Yapıştırıcılar düzgün takılan protezlerde gerekli değildir ancak daha fazla güven sağlayabilir.

Tam protezler, uyum, kemik kaybı, aşınmış akrilik ve diğer faktörlerdeki değişiklikleri hesaba katmak için her 2-5 yılda bir değerlendirilmeli ve potansiyel olarak yeniden yapılmalıdır. Bazıları daha uzun süre dayanır.

Evet, tam protezler kaybedilen diş hacmini yerine koyarak ve çenenizin ve kaslarınızın düzgün çalışmasını sağlayarak yüzünüzün doğal şeklini geri kazandırabilir.

Başlıca türleri geleneksel, immediat ve implant tutuculu tam protezlerdir. Seçim, ihtiyaçlarınıza ve ağız sağlığı durumunuza bağlıdır.

Sorularınızı yanıtlamak için destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz

+90 506 250 00 05

Müşteri Yorumları

Thomas Aaron
Thomas Aaron
2024-03-19
The clinic itself is modern and inviting, dentiva achieved so many expectations in my head
Katherine Rearick
Katherine Rearick
2024-03-19
Easily accessible, and the clinic's atmosphere is so calming.
Terry Lipe
Terry Lipe
2024-03-19
it's so convenient to schedule appointments and reach the clinic without any hassle.
Janie Johnson
Janie Johnson
2024-03-19
Dentiva's location is so convenient! It's easily reachable, and the ambiance of the clinic is warm and welcoming.
Roger Burgan
Roger Burgan
2024-03-19
Not only did they provide exceptional dental care, but their prices are also budget-friendly.
Lloyd Riggs
Lloyd Riggs
2024-03-19
I've been to several dental clinics, but Dentiva stands out for its affordability. Their prices are unbeatable, and the service is top-notch.
Ryan Reed
Ryan Reed
2024-03-19
They dental care affordable for me without sacrificing the quality of service.
Hope Campos
Hope Campos
2024-03-19
Best Dental care clinic In Turkey, Dentiva is the best choice for everyone who wants to visit turkey for dental tourism
Bryan Lusk
Bryan Lusk
2024-03-19
I had a decent experience at Dentiva, However, there were a few areas where I felt they could have been more attentive to detail
Amanda Adams
Amanda Adams
2024-03-19
I'm satisfied with the care I received. While there were a few minor issues during my visit, the staff was quick

Randevu Alın

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Clinic1Clinic2